Vieni iš svarbiausių technologinių prietaisų – išmanieji telefonai


Telefonai

Kokį veiksmą atliekate vos tik pramerkiate akis? Dauguma žmonių atsako vieną ir tą patį – jie pažvelgia į savo išmanųjį telefoną. Taip, tai yra visiška tiesa. Šiandien išmanieji telefonai yra vienos iš svarbiausių ir labiausiai naudojamų technologinių priemonių. Telefonų pagalba ne tik sužinome laiką, datą, pasinaudojame žadintuvu ar skambiname ir rašome trumpąsias SMS žinutes. Jų dėka mes taip pat naudojamės internetu, klausomės muzikos, žiūrime filmus, bendraujame vaizdo skambučiais, žaidžiame žaidimus, naudojamės įvairiomis patogiomis ir naudingomis mobiliosiomis programėlėmis ir kt. Trumpiau tariant, šiomis dienomis išmaniojo telefono pagalba mes galime nuveikti tiek, kiek anuomet nė nebūtume galėję pagalvoti.

Kita vertus, lyginti dabartinę situaciją su buvusia prieš penkiolika ar dvidešimt metų – tiesiog neįmanoma. Tai yra du visiškai skirtingi laikotarpiai, kurie vartotojams siūlė nepalyginamus technologinius sprendimus. Jei anuomet rinkoje buvę telefonai suteikdavo mums vos keletą funkcijų, tai šiandien anuometinių funkcijų skaičių reikėtų padauginti iš nežinomo skaičiaus. Todėl jei jūs esate šiuolaikinis žmogus ir moderniosios technologijos jums nėra svetimos, turbūt labai gerai suprantate, koks mūsų gyvenimas būtų be visų šių technologinių sprendimų – ir, žinoma, be išmaniųjų telefonų.

Be abejo, galbūt kai kurie vartotojai pernelyg sureikšmina šiuolaikines technologijas, manydami, kad be jų išgyventi nėra jokios galimybės, tačiau ir tokiu požiūriu besivadovaujančius žmones galima labai lengvai suprasti. Prie gero priprantama kur kas greičiau nei prie blogo. Jei mes kiekvieną dieną didžiąją dalį mums aktualių užduočių išsprendžiame vos vieno nedidelio išmaniojo telefono pagalba, natūralu, kad tokias technologines priemones mes imame labiau sureikšminti ir išaukštinti. Tai yra tiesiog neišvengiama.

Kaip bebūtų, niekas neturėtų ginčytis dėl vieno akivaizdaus fakto – išmanieji telefonai gelbėja daugelyje situacijų, todėl jei jų nebūtų, turėtume radikaliai pakeisti savo įpročius ir turėtume skirti nemažai laiko persiorientavimui bei prisitaikymui prie ne tokių efektyvių sprendimų. Žinoma, nereikėtų manyti, kad taip nutiks. Šiandieninėje rinkoje yra daugybė gamintojų, kurie kasmet pristato vis daugiau išmaniųjų telefonų modelių (iOS, Android ir kitoms operacinėms sistemoms), todėl kiekvienas vartotojas gali rasti būtent tai, kas atitinka jo lūkesčius.