Jei esate susidūrę su veido rože, tai žinote, kokia tai nemaloni patirtis. Veido rožė ne tik pažeidžia veido odą, turi neigiamos įtakos išvaizdai, bet ir griauna pasitikėjimą savimi, suponuoja kompleksų atsiradimą.
Veido rožė yra ūmi infekcinė liga, kurią dažniausiai sukelia A grupės hemoliziniai streptokokai, rečiau – kitų rūšių streptokokai. Prasidėjęs uždegimas dažniausiai plinta per limfos tekėjimo takus, ir pažeidžia ne tik odą, bet ir poodinę ląstelieną. Pastebėta, kad veido rožė dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus moterims. Veido rože užsikrečiama per odos pažeidimus, kai per juos patenka mikroorganizmas, sukeliantis šią ligą. Pažeidimai gali būti:
- pėdų grybelis;
- iššutę tarpupirščiai;
- įbrėžimai, įtrūkimai, įdūrimai odoje arba gleivinėje;
- negyjančios opos;
- nudegimai;
- vabzdžių įgėlimai;
- chirurginės žaizdos;
- pūslelinių pažeistos vietos;
- niežų ir egzemų pažeistos vietos.
Užsikrėtimą šia odos liga ir jos vystymąsi skatina tokie veiksniai:
- cukrinis diabetas;
- nusilpęs imunitetas;
- paveldimumas;
- narkotikų vartojimas;
- alkoholizmas;
- tam tikrų vaistų vartojimas;
Veido rožė plinta gana greitai. Maža to, drauge gali pasireikšti karščiavimas, šaltkrėtis, galvos skausmai, bendras silpnumas, vėmimas ir kiti simptomai. Ryškiausiai veido rožė matoma apie savaitę. Paskui raudonis silpnėja, o pažeista oda ima tamsėti.
Jei rožės negydysite, gali būti, kad ji praeis savaime, bet po kurio laiko atsinaujins. Efektyviausias gydymo būdas – lazeriu. Tai itin saugus ir kokybiškas metodas, suteiksiantis galimybę atsikratyti šios problemos visam laikui. Prieš procedūrą gydytojas konsultuoja pacientus. Procedūros metu nejuntamas joks didelis diskomfortas, tik minimalus dilgčiojimas, kuris nesukelia nepatogumų. Gijimo laikotarpis taip pat labai trumpas – iki poros dienų ir galėsite grįžti į normalų gyvenimą ir džiaugtis sveika veido oda.