Tiesa apie moterų plaukų slinkimą


Kai kalbama apie genetinį plaukų slinkimą, dauguma žmonių galvoja apie labiausiai paplitusią šios problemos formą – vyrų nuplikimą. Tai plaukų slinkimas, kuris genetiškai perduodamas palikuonims iš jų motinų. Dažniausiai šio tipo slinkimo gavėjai yra vyrai, tačiau kartais genas gali lemti ir moterų plaukų slinkimą.

Genetinis vyrų nuplikimas atpažįstamas pagal atsiliekančią plaukų liniją arba nuplikusį viršugalvį, o genetinis moterų plaukų slinkimas yra šiek tiek kitoks. Daugeliu atvejų moteriai plaukai slinksta ne tik vietomis, bet tolygiai plonėja visoje galvoje. Kartais šis plonėjimas gali būti gana stiprus, todėl moteris turi nešioti peruką, kad paslėptų plonėjančius plaukus. Nors moterų plaukų slinkimas beveik niekada nebūna visiškai plikas, jis gali būti pakankamai stiprus, kad galvos oda atsidengtų gana akivaizdžiai.

Moterys, susidūrusios su tokia problema, gali pasinaudoti keliomis gydymo galimybėmis. Tai priemonės nuo plaukų slinkimo –  šampūnai, kondicionieriai ir vietinio poveikio priemonės – skatinančios augimą ir užkertančios kelią tolesniam slinkimui, vitaminų papildai ir stimuliuojančios procedūros, pavyzdžiui, masažas ir infraraudonųjų spindulių terapija. Sėkmingiausias iš šių gydymo būdų yra vietinis gydymas. Nors jos yra gana brangios, jos duoda geriausius rezultatus.

Plaukų slinkimas dėl cheminių procesų

Nesvarbu, kokie sveiki ir stiprūs yra jūsų plaukai šiandien, po griežtų cheminių procesų, tokių kaip ilgalaikis plaukų formavimas ar dažymas, gali smarkiai slinkti plaukai. Nors beveik visi cheminiai iškritimai įvyksta dėl operatoriaus klaidos, jų tikimybė padidėja dėl cheminių paslaugų, kurias atliekate plaukams namuose. E

su matęs ne vieną moterų plaukų slinkimo atvejį, kai klientės namuose balino plaukus, juos dažė, o paskui atėjo į saloną dar kartą balinti. Nežinodamas šios praeities, stilistas naudojo per stiprią cheminę medžiagą, todėl plaukai iškrito.

Kadangi dauguma šių atvejų nesibaigia visišku nuplikimu, plaukų slinkimo gydymo būdai apima baltymines ir kitas kondicionuojamąsias procedūras likusiems plaukams sustiprinti; gerą kirpimą, kuris pašalins didžiąją dalį pažeidimų; ir švelnią plaukų priežiūros procedūrą, kuri sumažins tolesnį plaukų slinkimą dėl lūžinėjimo. Be to, turėtumėte susilaikyti nuo terminių formavimo priemonių naudojimo ir bet kokių kitų cheminių procedūrų, kol plaukai visiškai išaugs.

Plaukų slinkimas dėl streso

Dėl stipraus streso vienu metu gali iškristi tiesiog saujos plaukų. Moterys, patiriančios stresą, gali susidurti su problemomis, pasireiškiančiomis plonėjimu visoje galvoje arba dėmėmis, vadinamomis alopecija areata.

Alopecia areata reiškia „Plaukų slinkimas dėmėmis ar plotais“ ir gali pasireikšti plikomis apskritomis dėmėmis vienoje ar keliose galvos odos vietose. Nors tokio tipo problema kelia nerimą, ji nėra nuolatinė. Pašalinus stresą, dauguma kenčiančiųjų nuo šio tipo problemos ataugina visus prarastus plaukus.

Daugeliu atvejų streso sukelto plaukų slinkimo gydymas yra minimalus. Atmetus kitas problemos priežastis, gydytojas greičiausiai rekomenduos pakeisti mitybą arba idėjas, padedančias sumažinti stresą. Atminkite, kad gali prireikti kelių mėnesių, kol plaukai ataugs net ir pašalinus stresą keliančius veiksnius.

Plaukų slinkimas dėl ligos

Dėl bet kokios ilgesnės ligos ar operacijos gali slinkti plaukai. Vaistai, vartojami tam tikroms ligoms gydyti, taip pat gali sukelti plaukų lūžinėjimą ir lūžinėjimą arba visišką iškritimą. Labiausiai atpažįstamas plaukų slinkimas yra susijęs su chemoterapijos procedūromis. Dažniausiai plaukai visiškai iškrenta visose kūno vietose.

Nors mažai ką galima padaryti, kad būtų išvengta šio tipo slinkimo ar paskatintas plaukų augimas ligos, operacijos ar chemoterapijos gydymo metu, šis moterų plaukų slinkimo tipas taip pat yra laikinas. Daugeliu atvejų plaukai visiškai atsistato pasibaigus ligai.

Plaukų augimą po ligos galite paskatinti reguliariai kirpdami plaukus ir naudodami augimą skatinančius šampūnus bei kondicionierius. Taip pat gali būti naudingi vitaminų papildai.

Kaip jau turbūt numanote, plaukų slinkimas moterims pasitaiko dažniau, nei galėtume pagalvoti. Ir daugelis gali patirti plaukų slinkimą ir atmesti jį kaip natūralų reiškinį, kuris ateina kartu su amžiumi. Daugelis šių moterų nesikreipia dėl reikiamo gydymo, kuris gali padėti išsaugoti likusius plaukus ir atauginti naujus. Taigi, jei susiduriate su plaukų slinkimo problemomis, nemanykite, kad taip yra tik todėl, kad senstate. Gali būti, kad galite ką nors padaryti, kad jūsų galvos plaukai neužkimštų nutekamųjų vandenų.