Pokeris – mokymasis ar greiti pinigai?


pokerisNemokamų pietų nebūna, greitų pinigų nebūna. Ar tai realybę liudijantys posakiai? O gal tiesiog „išmislas“? Kas yra pokeris? Ar tai mokymasis, ar greiti pinigai? Daug klausimų ir tuščias popieriaus lapas, skirtas į juos atsakyti.

Kartais žmonėms gali atrodyti, kad padėjus vieną kitą kortą ant stalo gyvenimas apsivers į gerąją pusę. Banko sąskaitoje atsiras penkiaženklė ar šešiaženklė suma ir jeigu reikės kuo nors rūpintis, tai tik maloniais dalykais. Naujas namas, išsvajotas automobilis… Taip „užsiliūliuojama“ svajose arba imama veikti. Bet, deja, visai nekryptingai. Pirmu atveju liekama tame pačiame taške, o kitu atsiduriama finansiniame krache. Todėl galima teigti, jog pokeris nėra greiti pinigai. Nėra taip, kad „šmaukšt ir milijonierius“. Bet kuris pokerio profesionalas minėtų atsakomybės ir disciplinos sąvokas, taip pat paprotintų esant norui kreiptis į pokerio mokyklą.

Ar mes stengiamės pasakyti, kad kortų žaidimas, karaliaujantis šiose eilutėse, yra ne „šmaukšt ir milijonas“, o kryptingas ėjimas tikslo link? Taip, nes pokeris susideda iš daugybės skirtingų grandžių. Žaidėjas atsiduria lauke, kur yra tokie objektai kaip jau minėta disciplina bei atsakomybė, psichologija, strategijos ir t. t.

Jeigu kalbame apie mokymąsi, tai turėtų egzistuoti ir būdų, kaip mokytis. Šiuo požiūriu išskirtini video, kuriuose žaidžia treneriai. Tai naudingas žanras, leidžiantis sekti ėjimus, juos analizuoti ir taip patiems tobulėti. Ne mažiau naudingi yra ir profesionalų komentarai.

Kad ir kiek laiko pokeriui skiriama, kad ir kokie mokymosi metodai pasitelkiami, kiekvienu atveju akcentuotina atsakomybė. Svarbu suprasti, kad pokeris ir blaivus protas turi eiti greta. O norint kryptingai žengti tikslo link, reikšmę įgauna disciplina. Ir visa tai dar kartą įrodo tiesą, su kuria kai kurie žmonės galbūt sutiktų ne iš karto. Kokia toji tiesa? Pokeris nėra žaibiškas praturtėjimas be pastangų. Tai kelias su įvairiausiomis sąvokomis, turinčiomis praktinius pavidalus.

Ant stalo dedama korta – šis tas daugiau nei spontaniškas veiksmas. Kiekvienas simbolis – nesvarbu, ar tai būtų būgnas, ar tūzas – prisideda prie žaidimo situacijos kaitos. O kuri korta kada tinkamiausia, sužinoma palaipsniui, kaupiant patirties bagažą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.