Planšetinių kompiuterių galimybės


plansetiniai kompiuteriaiPlanšetiniai kompiuteriai žinomi kiekvienam. Nors dar prieš kelis metus jie tik pradėjo plisti žmonių namuose, tačiau šiandien planšetinius kompiuterius turi daugybė žmonių. Kodėl? Todėl, kad visi nori kuo mažesnės, lengvesnės technikos, kuri visuomet būtų po ranka. Todėl nešiojamas kompiuteris čia netinka, nes, lyginant, su planšete, jis yra griozdiškai didelis. Tuo tarpu, išmanusis telefonas kaip ir tiktų – jis mažas, lengvas, visuomet po ranka, tačiau jo ekranas yra per mažas, Paprastai žmonės renkasi planšetinius kompiuterius su 10 colių ekranu. Tai yra tarpinis variantas tarp telefono ir nešiojamo kompiuterio. Planšečių privalumas tas, kad jas galima bet kur įsidėti. Planšetė puikiai telpa kuprinėje tarp knygų, rankinuke, kai kurios telpa net ir didesnėje kišenėje. O dar nedidelės šių prietaisų kainos: https://www.b-a.eu/c2720/plansetiniai-kompiuteriai–e-skaitykles. Taigi, nieko nuostabaus, kad planšetinius
kompiuterius šiandien turi įsigiję daugybė žmonių.

Turbūt ne vienas girdėjo kalbų ar patys matėte, kad tėvai planšetes duoda net mažiausiems vaikams. Atrodo, taip paprasta – vos davei vaikui planšetę ir jis iškart nurimsta, pasineria į žaidimų pasaulį. Tačiau sakoma, kad tokia praktika nėra gera vaiko vystymuisi. Kol kas rimtų tyrimų ta tema negalime padaryti, nes planšetės atsirado ne taip jau ir seniai, kad vaikai, kurie vos nuo kelių metų amžiaus naudojęsi planšetėmis, spėtų užaugti. Tačiau vis tiek nerekomenduotina nuo tokio mažo amžiaus pratinti vaikų prie kompiuterinės technikos, kad ir kaip gerai jie ją įsisavina.

Planšetės tinkamos ne tik vaikams žaisti. Taip, jos labai dažnai naudojamos būtent žaidimams, tačiau jomis galima nuveikti kur kas daugiau. Pradėkime visomis internetinėmis galimybės. Jei jūsų planšetė turi 3G ar 4G ryšį, su SIM kortele galėsite pasiekti bet kurį internetinį puslapį (jei tik turite užsisakę interneto planą). Galėsite naršyti po svetaines, pasitikrinti el. paštą, rašyti laiškus. Tiesą sakant, planšetė, su galimybe naudoti SIM kortelę, yra lyg didelis išmanusis telefonas, o jo galimybes tikrai žinote.

Su planšete galima ir kurti dokumentus, nesunku su planšete kurti teksto failus. Jei prie planšetės prijungsite specialią klaviatūrą, kuri paprastai yra integruota prietaiso dėkliuke (dažniausiai perkama atskirai), rašymas bus gerokai paprastesnis, nei virtualia klaviatūra, ir padarysite mažiau klaidų. Tai bus lyg mažas kompiuteris. Be to, planšete galima peržiūrėti nuotraukas, net jas redaguoti. Praktiškai, galite daryti viską, ką darote ir su kompiuteriu, gal tai nebus taip patogu, bet tai tikrai bus mobilu ir praktiška.

Galiausiai, kai jau nuspręsite tikrai pirkti planšetinį kompiuterį, turėsite nuspręsti, kokią operacinę sistemą pasirinkti. Planšetinis kompiuteris šiandien gali pasiūlyti net kelias skirtingas sistemas. Tai gali būti Android, Windows, Apple ir kitos. Jas žmonės renkasi pagal patogumą naudoti, kainą, pritaikymo galimybes. Tačiau tai jau kita tema ir paliksime jums apsispręsti, kokią operacinę sistemą pasirinkti.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.