Patarimai, kaip valyti plyteles


Plytelės – itin patvari ir patogi danga, tačiau dažnai klystama manant, kad joms visiškai nereikia priežiūros. Plyteles, kaip ir bet kurį kitą paviršių, būtina tinkamai prižiūrėti ir valyti, tik taip sienos ar grindys visada atrodys puikiai ir nepriekaištingai. Namų valymas nėra kasdienė veikla, antra vertus, kasdien įvairiais veiksmais prisidedame prie to, kad ant plytelių paviršiaus kaupiasi įvairiausi nešvarumai. Pavyzdžiui, plytelės vonios kambaryje maudantis aprasoja, o jų tarpuose besikaupianti drėgmė yra puiki vieta pelėsiui ar mikroorganizmams plisti. Būtent todėl neverta laukti, kol problemos ims matytis – namų valymas ir plytelių priežiūra yra ta užduotis, kurią turite atlikti jau šiandien.

Plytelių valymas po remonto

Plytelių valymo priemonių yra daug, tad priklausomai nuo jų būklės, reikia rinktis tai, kas tinka labiausiai. Stiprios ir intensyviai veikiančios priemonės gali pašalinti net ir didesnius defektus. Vis dėlto pasinaudojant sumaniais patarimais galima lengviau pašalinti dėmes ir sutaupyti pinigus, kuriuos paprastai išleidžiate buitinės chemijos priemonėms.

Dažniau valykite. Kuo dažniau valysite plyteles, tuo gražiau jos atrodys ir bus lengviau pašalinti nešvarumus. Tai, kad dažnesnis namų valymas yra geras sprendimas, ne naujiena. Vis dėlto įsisenėjusias dėmes šveisti kartais užtrunka ilgiau, nei išvalyti visas vonios kambario plyteles. Profesionalai rekomenduoja plyteles valyti bent kartą per dvi savaites, tuomet valymui užteks skirti vos 15-25 min.

Dėmes valykite peroksidu. Peroksidą sumaišykite su vandeniu santykiu 1:1. Tai patikima keraminių plytelių valymo priemonė, pašalinanti įvairias dėmes. Geriausia šį mišinį supilti į purkštuką ir išpurkšti ant plytelių. Pakartotinai užpurkškite priemonės keletą kartų, nes ji skysta, tad greitai nubėga. Palaukite ir nuvalykite sausa popierine šluoste. Toks namų valymas paprastai yra reikalingas po remonto arba tuomet, kai plytelės yra nevalytos ilgą laiką, ant jų susikaupęs ne tik purvo ar dulkių sluoksnis, bet ir daug kalkių nuosėdų. Peroksido ir vandens mišinys nuvalys net ir cemento ar kitų statybinių medžiagų dėmes.

Ieškote natūralių priemonių?

Jei auginate mažus vaikus ar naminį gyvūną, visada pravartu rinktis natūralias valymo preimones, kurios nesukelia alerginių reakcijų ir yra nekenksmingos. Viena tokių yra citrinos sultys. Apskritai, verta prisiminti, kad citrina yra tas vaisius, dėl kurio namų valymas gali tapti daug paprastesnis.

Kasdieniam plytelių valymui naudokite citrinos sultis. Jos pašalina neįsisenėjusias dėmes gana lengvai ir ilgam. Citrinos sultis galite išspausti iš šviežios citrinos, o jei jų neturite, naudokite citrinos rūgštį sumaišytą su nedideliu kiekiu vandens. Pamirkykite mišinyje kempinėlę ir lengvai pašveiskite, o po to nusausinkite plyteles – jos blizgės ir atrodys puikiai.

Jei tarpus puola pelėsis

Actas ir soda – duetas, kuris yra tikras nešvaros priešas, padedantis beveik visais atvejais. Acto ir sodos valiklis nuo plytelių pašalins kalkių nuosėdas, o jei plytelių tarpuose kaupiasi drėgmė ir įsimetė pelėsis, šis valymo būdas yra bene geriausia išeitis, kokią tik galite pasirinkti. Jis pašalins pelėsio sporas ir iš gilesnių sluoksnių, o tarpeliams grąžins jų tikrąją spalvą. Be to, šis mišinys pasižymi dezinfekcinėmis savybėmis, tad pelėsį panaikinsite ilgam.

Jei pelėsis įsisenėjęs, naudokite šiurkštesnę kempinėlės pusę mišiniui užtepti arba šveiskite plytelių siūles senu dantų šepetėliu. Tai patikimas būdas, kuris leis pašalinti visus nešvarumus. Vis dėlto vien valymas šiuo atveju ilgam nepadės, jei nespręsite ir pačios problemos priežasties. Pelėsio plytelių tarpuose problema dažniausiai kyla vonios kambaryje, tad čia būtina užtikrinti puikų vėdinimą, pašalinti drėgmę iš vonios kambario po maudynių duše.

Kada kviesti profesionalus?

Nors keraminės plytelės yra gana atsparios ir ilgaamžės, jei jos labai apleistos ir purvinos, geriausia valymo paslaugos darbus patikėti profesionalams. Nežinodami, kaip valyti plyteles, žmonės dažnai pasirenka netinkamas priemones, veikiančias stipriai ar turinčias abrazyvų poveikį. Tokie netikę pasirinkimai gali brangiai kainuoti, nes subraižytų plytelių paviršiaus nebepataisysi, o jų keitimas naujomis ir gana brangus, ir varginantis remonto procesas. Pasinaudokite mūsų patarimais ir visada tinkamai prižiūrėkite plytelėmis dengtus paviršius namuose.