Nauji butai Vilniuje: specialistai atsako, kodėl naujos statybos butai Vilniuje tokie paklausūs


Per pastaruosius kelerius metus investicijos į nekilnojamąjį turtą išpopuliarėjo Lietuvoje ir kitur. Nauji butai Vilniuje tapo ypač paklausūs. Investavimas į nekilnojamąjį turtą visada buvo perspektyvi finansinė strategija, tačiau 2010 m. ir 2020 m. tai tapo įprasta. Be to, patys nekilnojamojo turto investuotojai daugiau investuoja į nekilnojamąjį turtą – kartais išskirtinai.

Kas lemia šį nekilnojamojo turto populiarumo padidėjimą ir kodėl naujos statybos butai Vilniuje neatsigina pirkėjų?

Strateginis lankstumas

Vienas iš veiksnių yra strateginis investavimo į nekilnojamąjį turtą lankstumas. Skirtingai nuo kitų finansinių strategijų, yra daug būdų, kaip kreiptis į nekilnojamąjį turtą ir daug būdų, kaip jį įtraukti į investicijų portfelį. Nauji butai Vilniuje yra vienas tokių pasirinkimų.

Pavyzdžiui, jei jus domina trumpalaikis pelningumas arba greitas apyvartos procesas ir norite įdėti darbo, galite įsigyti nelaimės ištiktus namus, juos sutvarkyti ir apversti, siekdami pelno. Jei norite daugiau ilgalaikės naudos, galite investuoti į nekilnojamąjį turtą besivystančiame rajone arba įsigyti žemės, kurią norite plėtoti ateityje. Priešingu atveju galite investuoti į gyvenamųjų patalpų nuomą ir generuoti pastovius pinigų srautus arba investuoti į komercinį nekilnojamąjį turtą ir sutelkti dėmesį į verslo poreikius. Dėl šio universalumo nekilnojamasis turtas yra labai patrauklus; Nekilnojamojo turto pasaulyje gali rasti tai, kas jiems patinka, daugybė skirtingų tipų investuotojų. Atitinkamai, potenciali nekilnojamojo turto rinka yra didžiulė ir nuolat auga. Statomi naujos statybos butai Vilniuje yra puikus to įrodymas.

Akcijų rinkos baimės

Taip pat pastaraisiais metais matėme didėjantį nepastovumą akcijų rinkoje. Paprastai akcijų rinka traktuojama kaip saugi ir patikima investicija; istoriškai S&P 500 indeksas demonstravo įspūdingą grąžą ilgalaikiams turėtojams. Tačiau pastarojo meto rinkos dinamika kelia daugiau abejonių. Po COVID-19 pandemijos rinka žlugo ir atsigavo, o Lietuvos ekonominė politika, reaguodama į pandemiją, paskatino tolesnį augimą vykstančios krizės metu.

Atitinkamai, daugelis investuotojų bijo kitos, dar didesnės avarijos, arba bent jau nepastovumo, kuris trukdys investuoti į akcijas. Nauji butai Vilniuje yra vertinga alternatyva akcijų rinkai.