Maistas sportuojant: raumenų auginimas


maistas sportuojantSportas — ne tik būdas sulieknėti, bet ir galimybė prigauti raumenų bei patobulinti kūno formas. Šiomis dienomis sporto klubus lanko daugelis žmonių. Didžioji dalis ten vaikšto tam, kad išryškintų raumenis ir pagražintų savo kūną. Nesvarbu, dėl kokių priežasčių žmogus pasirinko sporto salę, labai svarbus dalykas yra maistas. Maistas sportuojant suteikia energijos ir jėgų. O tie, kurie nori padidinti raumenų masę turėtų dar labiau susirūpinti maisto produktais. Geriausias pasirinkimas raumenų masės auginimui būtų, jeigu maisto racionas pasiskirstytų tokiu santykiu baltymai 20-35%,  angliavandeniai 50-70%, riebalai 10-15%. Svarbiausi maisto produktai, padedantys auginti raumenis:

Baltymai pagrindinė raumenis sudaranti, statybinė medžiaga. Baltymai vertingi tuo, kad savo sudėtyje turi visas organizme nesintetinamas aminorūgštis, kurių paprastai neturi augalinės kilmės baltymai. Rekomenduojami produktai: Varškė — vienas geriausių produktų tiems, kurie nori padidinti raumenų masę. 100 gramų varškės turi iki 22 gramų baltymų. Vištiena ir kalakutiena — skani ir vertinga mėsa gausi baltymų ir vitaminų.

Angliavandeniai geriau pasisavinami organizmo pirmoje dienos pusėje. Nepatartina daug jų naudoti artėjant vakarui, nes miegant, dėl tam tikrų organizme vykstančių procesu, didesnė jų dalis bus verčiama nereikalingais kūno riebalais. Rekomenduojami produktai: Avižos yra nepakeičiamas sveikos mitybos komponentas.  Rinktis reikėtų ne dribsnius, o kruopas – jose gausu ląstelienos, baltymų, angliavandenių, vitaminų ir mineralinių medžiagų.

Riebalai yra labai svarbūs mūsų organizmui. Paradoksalu, tačiau jie būtini tiek mažinant apimtis, tiek didinant raumenų masę. Riebalai atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų, dalyvauja termoreguliacijos procesuose ir kita. Rekomenduojami produktai: Migdolai, graikiniai riešutai — jie  turi daug lengvai įsisavinamo vitamino E, kuris padeda raumenims greičiau atsigauti po treniruočių. Žuvų taukai pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, padeda greičiau atgauti jėgas po sunkių treniruočių, todėl treniruotis galima dažniau. Žuvų taukai taip pat gali paspartinti medžiagų apykaitą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.