Kaip saugiai naudoti elektrinį šildytuvą


sildytuvas

Kuomet atšąla, žmonės skuba į parduotuves pirkti šildytuvų. Elektrinis šildytuvas tampa gelbėtoju kenčiantiems pastovų šaltį. Gali pasirodyti, jog viena iš didžiausių problemų renkantis šildytuvą yra tinkamo tipo pasirinkimas, vis tik neretai žmonės, nusipirkę naują daiktą, nežino kaip juo reikėtų tinkamai naudotis. Dažnai šildytuvai tampa skaudžiu nudegimų priežastimi, bet kartais pasitaiko gaisro atvejų. Kaip tai nutinka? Dažnai šildytuvas, liesdamasis su tam tikrais daiktais (pavyzdžiui, užuolaidos, staltiesės kraštas ar pledas) jie užsidega, nors nėra jokio tiesioginio sąlyčio su atvira ugnimi. Besilaikant kelių paprastų atsargumo reikalavimų bus išvengta nelaimės.

Pirmiausia, įsitikinkite, jog jūsų šildytuvas yra pažymėtas atitinkamais simboliais. Ant elektrinių šildytuvų pakuočių yra begalė simbolių, žyminčių ne tik prekės pavadinimą, bet ir jo galingumą, prekės veiksmingumą, neleistinus veiksnius ir pan. Nors dažniausiai niekas nekreipia dėmesio į ženklinimą ant pakuotės, vertėtų į tai atsižvelgti – juos pamačius miegosite ramiai, nes žinosite, kad prietaisas atitinka visus standartinius reikalavimus.

Nepatingėkite perskaityti instrukcijos. Nors gali pasirodyti, jog apie šildytuvus yra daugybė informacijos internete, verta perskaityti ir tai, dėl ko galimai įspėja gamintojai. Galbūt jūsų šildytuvas yra itin garsaus veikimo? Gal šildytuvą patartina naudoti tik dvi valandas be pertraukos, o paskui būtina jį išjungti? Kad jūsų įsigyta priemonė veiktų sėkmingai, privalu perskaityti papildomai parašytą informaciją ir jos laikytis.

Neuždenkite šildytuvo kuomet jis įjungtas. Ant kiekvieno priverstinio išpūtimo ar tepalinio šildytuvo yra raudonas užrašas („Do not cover“), reiškiantis, jog negalima jo uždengti. Šie šildytuvai patys skleidžia šilumą į visas kryptis ir taip prišildo patalpą, o idėja galbūt greitai pasišildyti antklodę gali baigtis tragiškai – vos jums užsisukus galėsite pajusti svilėsius ir besižiebiantį gaisrą. Elektrinio šildytuvo ne tik negalima niekuo dengti, bet ir liesti kuomet jis veikia. Nors mūsų rankos šaltos ir atrodo, jog padėjus rankas ant šildytuvo jos per akimirką sušils, galite skaudžiai nudegti – šis prietaisas neturi jokios apsaugos, nes nėra skirtas rankų šildymui.

Gali pasirodyti, jog elektriniai šildytuvai yra saugūs naudoti, gali atsitikti skaudžių nelaimių neatsakingai naudojant šį prietaisą. Kiekvienas elektrinis įrenginys gali būti pavojingas, todėl tik tinkamas jo naudojimas bei tam tikrų saugos taisyklių laikymasis leis džiaugtis įsigyta technika ilgam.

,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.