Kaip išsirinkti kuprinę sportui?


Kuprinės skirtingoms sporto šakoms skiriasi savo konstrukcija, matenimis ir pan.  Sporto kuprinės  gaminamos iš aukštos kokybės medžiagos, yra funkcionalesnės negu įprastos, pasižymi tvirtu sukibimu su nugara, patogiomis petnešomis. Kuprinės puoštos Adido logotipu sporto parduotuvėje sport4u.lt turi didelę paklausą, ypač kelioninės kuprinės, tinka ilgesniems  žygiams,  tvirtos, patogios, telpa visi reikalingiausi daiktai. Bėgimo kuprinė turėtų būti  mažesnė ir lengvesnė, kad tilptų pagrindiniai aksesuarai: telefonas, ausinės, geriamo vandens buteliukas, rankšluostukas. Dažnai prie tokios kuprinės yra nedidelis klubus juosiantis diržas, kuris užtikrina kuprinės stabilumą bėgant. Dviratininko kuprinė turi turėti laisvas kišenes šonuose, kelis skyrelius daiktams susidėti, kurių gali  prireikti ilgesnėje kelionėje, tokiems kaip žibintuvėlis, gertuvė ir kiti reikalingi daiktai.

Kuprinių dizainas ir spalvos

Dažniausiai sutinkamos kuprinių spalvos yra juoda, pilka ir mėlyna, jos yra mėgstamos vyriškos lyties atstovų, moterys ir mėrginos  mėgsta rinktis ryškias spalvas, įvairių dizainų, sprendimų. Pats populiariausias ir dažniausiai pasitaikantis dizainas yra išsiūvinėtas arba atspausdintas logotipas, pavyzdžiui: Adidas, Nike, Puma, Reebok.

Iš ko gaminamos kuprinės?

Kuprinės gali būti pagamintos iš natūralios odos, odos pakaitalo arba iš specialiai kuprinėms skirtos sutvirtintos   medžiagos. Iš kokybiškos medžiagos pagaminta kuprinė tarnaus ilgai ir atlaikys  didelį svorį ant pečių. Kuprinės dydį reiktų rinktis atsižvelgiant į tai, ką ruošiates nešti kuprinėje, o jos turinys galėtų būti įvairus: maistas, knygos sporto apranga, gėrimai ir kiti daiktai reikalingi kelionės metu.

Kaip išsirinkti mokyklinę kuprinę?

Mokyklinė kuprinė turi turėti formą išlaikančią nugarėlę, pakietintą korpusą, atšvaitus, rankenėlę ir reguliuojamo ilgio diržus. Svarbu, kad kuprinė turėtų dvi petnešas, o ne vieną, nes netaisyklingai nešiojant gali atsirasti nugaros skausmai, todėl rekomenduojama  moksleiviams dėvėti kuprinę su dviem atskiromis petnešomis, kad svoris pasiskirstytų po lygiai ant pečių. Tėvams būtina patoviai kontroliuoti moksleivio kuprinės svorį, pradinukams svoris neturėtų viršyti 700g., vyresniems moksleiviams 1000g., o jau sukrautos pilnos kuprinės svoris, 11-12 metų vaikams rekomenduojama nešioti ne sunkesnę nei 10 procentų moksleivio kūno svorio siekiančią kuprinę.