Kaip įsirengti ofisą?


Gerai įrengtas ofisas

Geras vadovas žino, jog norint, kad darbuotojai gerai dirbtų – reikia jiems sukurti palankias darbo sąlygas. Viskas prasideda nuo fizinių, apčiuopiamų sąlygų, kurios geriausiai įprasmina kokybišką darbą. Ergonomiškumas laimi, kadangi jeigu žmogus jaučiasi gerai savo darbo vietoje – jam pavyks sėkmingai atlikti ir paskirtus darbus.

Ofiso įsirengimas priklauso nuo kiekvieno vadovo poreikių. Pateikiame kelis universalius patarimus, kurie padės susikurti tobulą darbo erdvę. Svarbiausia, kad ta erdvė patenkintų žmonių poreikius ir būtų tokia, kokia jiems arčiausiai namų.

  • Pirmiausia reikia įsigyti ergonomiškus baldus, kadangi jie padeda gerai jaustis darbe. Žmonių figūros nėra vienodos ir kol vienam reikia aukštesnio stalo, tuo tarpu kitam – platesnės kėdės. Ergonomiški baldai prisitaiko prie kiekvieno žmogaus poreikių ir padeda susikurti tobulai jam pritaikytą darbo vietą, kurioje jis jausis puikiai.
  • Įrodyta, kad žmonės geriausiai jaučiasi tose darbo vietose, kurios nėra „apkrautos“ daiktais. Tai tik parodo, kaip svarbu, kad biure būtų daugiau spintų į kurias galima paslėpti dokumentus. Kuo mažiau netvarkos aplink – tuo darbuotojas geriau jausis ir galės mintis sukoncentruoti ties būsimais darbais.
  • Taip pat svarbu, kad žmogus jaustų savo erdvę. Problema, kad šiais laikais kuriami atviro tipo biurai, kurie skirti tam, kad darbuotojai tarpusavyje bendrautų. Tai nėra labai gera idėja, kadangi norint atlikti darbą gerai būtina susikaupti, jaustis laisvai ir negalvoti, kad kas nors iš kolegų gali stebėti kiekvieną žingsnį.
  • Rekomenduojame būtinai biure turėti ir poilsio oazę, kur žmogus gali paprasčiausiai pasiilsėti. Joje nereikia laikyti TV ar žaidimams skirtos vietos. Puikiai tiks paprasčiausiai keli minkštasuoliai ant kurių galima pasėdėti ir pailsinti akis. Tokios poilsio zonos skirtos jėgų įkrovimui ir geresnei savijautai.
  • Ieškodami baldų nepamirškite, kad šviesios spalvos nuteikia optimistiškai ir žmogus dažniausiai kur kas palankiau jaučiasi toje vietoje, kurioje turi dirbti.

Tinkama aplinka darbe gali net kelis kartus pagerinti darbo našumą. Kartais tik tiek ir tereikia, kad komanda vieningiau dirbtų ir siektų geresnių rezultatų. Jeigu žmogus darbo vietoje jaučiasi gerai – jis atiduos save visą!