Kaip gyventi sveikai


Pirties prekes

Norite pradėti sveikai gyventi, tačiau net nenutuokiate nuo ko reikėtų pradėti? Jau bandėte tūkstančius kartų, tačiau jums niekuomet nepavykdavo laikytis griežtai nustatytų taisyklių? Tuomet jums reikia pakeisti savo požiūrį į tai, kas yra vadinama sveika gyvensena. Visų pirma, turite suprasti, kad sveika gyvensena nėra savęs varžymas ar apribojimas. Sveika gyvensena – tai gyvenimo džiaugsmas, todėl kuo anksčiau tai suprasite, tuo lengviau bus nesustoti pusiaukelėje ir pasiekti norimą tikslą.

  • Taigi, pagalvokite, ką kasdien valgote. Galbūt dažnai vartojate pusfabrikačius, t.y. patiekalus, kuriuos galite akimirksniu pašildyti mikrobangų krosnelėje? Jei taip, juose yra daug mūsų organizmui kenksmingų medžiagų. Taip pat toks maistas greičiau tukina. Nors galbūt manėte priešingai, tačiau tokio maisto atsisakyti nėra sudėtinga. Juk dažniausiai jis nėra labai skanus, o suvalgius pusfabrikačių, jaučiamės labai apsunkę – jau nekalbant apie tai, kad dažnai ima streikuoti ir mūsų skrandis. Todėl kur kas paprasčiau visą tai pakeisti sveiku ir subalansuotu maistu, kuris be kita ko yra ir sotus bei maistingas.
  • Atsisakykite besaikio užkandžiavimo, kuris neretai sukuria priešingą rezultatą, t.y. dar labiau padidina apetitą ir jaučiamą alkį – ypač, jei užkandžiaujama angliavandeniais. Vietoje to, kur kas geriau, kad per dieną valgytumėte penkis arba šešis kartus. Tuomet nebus laiko jaustis alkaniems.
  • Pasirinkite tokią sporto šaką, kuri jums kelia teigiamas emocijas. Jums tikrai nėra būtina valandų valandas praleisti sporto salėje, jei jums tai nekelia jokio susižavėjimo. Galbūt priešingai – jums patinka sportuoti individualiai, kai jūsų niekas nemato? Tuomet kasdien bent pusvalandį galite skirti tempimo pratimams, kuriuos nesudėtinga atlikti savo namuose. Be to, gal mėgstate aktyvų laisvalaikį? Tai taip pat gali tapti puikia priemone, padedančia sustiprinti jūsų kūną ir suteikti daugiau energijos.
  • Jei mėgstate, galite reguliariai lankytis ir pirtyje – tai padeda sureguliuoti svorį, subalansuoja psichologinę būseną, sustiprina imunitetą, padeda atsikratyti įvairių kvėpavimo takų ligų ir labai efektyviai atpalaiduoja. Be abejo, jei norite, kad kaitinimąsis pirtyje būtų dar efektyvesnis, galite naudoti ir pirties prekes, kurias lengvai rasite specializuotose internetinėse parduotuvėse.