Ką reikėtų žinoti prieš išsinuomojant automobilį?


auto nuomaAutomobilio nuoma – tai gan nauja, bet labai sparčiai populiarėjanti paslauga. Vis daugiau žmonių šia paslauga naudojasi tada, kai nori greitai apžiūrėti įdomiausias miesto vietas, tačiau neturi laiko ir noro važinėtis viešuoju transportu arba eiti visur pėsčiomis. Be abejo, automobilio nuoma skirta ne tik tam – dažnai šia paslauga besinaudojantys verslininkai džiaugiasi sutaupę daug laiko ir suspėję atlikti visus dienos darbus, nes tuo pasirūpino rūpestingas ir patyręs vairuotojas.

Taigi, prieš nuomojantis automobilį, pagalvokite – ar jums reikia automobilio su vairuotoju, ar vairuosite patys? Aišku, kai kalbama apie automobilius šventėms, geriausias variantas būna pačiam nuvykti į šventės vietą, o iš ten jau grįžti su vairuotoju. Be abejo, toks variantas yra tikrai šaunus, nes nuo jūsų galvos nukrenta daugybė rūpesčių ir galite ne tik pavairuoti gražią ir prabangią mašiną, bet ir saugiai grįžti namo.

Automobilio nuomą su vairuotoju dažniausiai renkasi asmenys, kurie skuba į susitikimus – tai būtų pagrinde verslininkai, politikai. Visgi, mašinos nuoma be vairuotojo yra kur kas populiaresnis pasirinkimas, ypač jeigu kalbame apie tą dalį žmonių, kurie nuomojasi mašiną turistiniais tikslais. Apžvelgti didelį miestą kur kas paprasčiau, turint greitą ir patikimą automobilį. Taip jūs galite pamatyti ir tuos miesto taškus, kurių nėra įprastuose viešojo transporto maršrutų sustojimuose.

Užsienyje – kitokios taisyklės

automobiliu nuomaJeigu ketinate nuomotis automobilį užsienyje, verta labai atidžiai perskaityti nuomos sutarties punktus. Pavyzdžiui, Lietuvoje įprasta, kad į nuomos sutartį įeina ir draudimas. Užsienyje gali būti kiek kitaip – galbūt už draudimą reikės papildomai primokėti, tačiau į kainą gali būti jau įskaičiuotas kuras. Negana to, išsiaiškinus visas sutarties subtilybes, jums taip pat reikėtų nufotografuoti, kaip mašina atrodo prieš jums ją eksploatuojant. Tuomet, po kelionės, nekils jokių nesklandumų dėl apmokėjimo, kadangi jeigu nuomotojai pasakys, kad automobilis yra pagadintas, jūs turėsite įrodymą – galėsite pateikti nuotrauką ir parodyti, kad įlenkimas ar įbrėžimas jau buvo.

passat nuomaNegana to, užsienyje gali galioti kitoks amžiaus cenzas – Lietuvoje automobilį galima nuomotis turint 19 metų, tačiau užsienyje dažniausiai ta riba yra 22 metai. Visgi, daug kas priklauso ir nuo to, kokį vairavimo stažą turite, tad net nuo 22 metų ne visada galėsite vairuoti nuomotą mašiną. Visgi, daug kas priklauso nuo konkrečios nuomotojų firmos ar net nuo konkretaus modelio.

Be abejo, prieš vairuojant užsienyje, taip pat svarbu išsiaiškinti kelių ypatybes. Kai kuriose šalyse galioja visiškai kitokie greičio limitai ir taisyklės nei mūsų šalyje. Taip pat gali būti ir kiek kitokia vairavimo kultūra, prie kurios visuomet reikia tinkamai prisitaikyti.

Tikimės, kad šie mūsų patarimai padės jums saugiai ir komfortabiliai važinėtis užsienyje ir linkime jums pačių gražiausių įspūdžių kelionėje!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.