Ką daryti, jei nenorite kęsti įtampos?


Kai gimstame, neturime jokio supratimo į kokį pasaulį patekome. Ilgainiui mes augame, mūsų protiniai gebėjimai tobulėja ir mes pamatome, kad patekome į pasaulį, kuriame būtina varžytis, stengtis aplenkti kitą žmogų, padaryti kažką geriau ir tobuliau nei tavo draugai ir kolegas, nes tik tai garantuoja sėkmę gyvenime. Žinoma, galbūt toks gyvenimo paveikslas mūsų ir nedžiugina, tačiau realybė yra tokia, kad dauguma iš mūsų gyvena tokiomis sąlygomis ir net, jei tiesiogiai nesivaržome su kiekvienu sutiktu žmogumi, netiesiogiai visgi tai darome beveik kiekvieną minutę.

Masazines vonelesLaba dažnai pokalbiai nuveda prie pokalbių apie pinigus, algas ir įsigytus daiktus, net eidami gatve mes dažnai pastebime žmones, kurių drabužiai ar automobiliai yra stipriai brangesni ar pigesni nei tie, kuriuos turime mes. Žinoma, nemažai žmonių teigia, kad tokios nuolatinės lenktyniavimo sąlygos sukūrė mūsų visuomenė, kurioje progresas pastaruosius porą šimtmečių yra sunkiai suvokiamas protu, jei anksčiau technologijos buvo tobulinamos šimtmečiais, o viską kardinaliai keičiantys atradimai atsirasdavo tik kas kelis šimtus metų, tai dabar naujos technologijos yra išrandamos kiekvieną dieną, o paradigmas keičiančių atradimų nereikia laukti net dešimtmečių.

Kita vertus, tokios nuolatinė kovos būsena, kur kiekvienas galiausiai kovoja už save, taip pat sukuria ir nemažai problemų. Nedarbas, psichologinės ligos, stresas, įtampa, depresija, savižudybių skaičiaus didėjimas, skyrybos – visus išvardintu dalykus ir dar daugiau, galėtume priskirti būtent šiai nuolatiniai ir vis aštrėjančiai kovos būsenai. Būtent dėl to, joje nuolatos gali būti tik labai nedidelė žmonių dalis, kitiems yra būtinas poilsis, atsipalaidavimas, noras pamiršti darbą ir varžymąsi.

Vienas iš būdų atsipalaiduoti yra daugelio labai dažnai naudojamas, tai televizoriaus žiūrėjimas, žinoma niekuo nesiskiria ir serialų ar filmų žiūrėjimas per kompiuterį. Žinoma, jūs galbūt pailsite fizikai pasinėrę į smagų ir nerealų filmų ir serialų veikėjų pasaulį, tačiau protui atsipalaiduoti žiūrint į ekraną yra kur kas sunkiau, o didžioji įtampos ir streso dalis kyla būtent todėl, kad mūsų protas, o ne kūnas yra įsitempęs. Tuomet kyla klausimas, kaip atpalaiduoti protą? Atsakymų yra daug, nes protas gali atsipalaiduoti begale skirtingų būdų, tačiau galėtume išskirti kelis pagrindinius.

Atostogos svetur – pakeiskite savo aplinką, išvažiuokite aplankyti nematytų vietų, pažinkite naujas kultūras, visa tai padės jums palikti kasdienę rutiną čia, o ten jūs galėsite ilsėtis tiek kūnu, tiek siela.

Meditacija – puikus būdas susidoroti su stresu ir įtampa, jei sugebėsite įvaldyti meditacijos meną, tuomet pastebėsite, kad nuolatinės lenktynės jums nebekelia tiek daug iššūkių ir jūs tiesiog galite dirbti savo mėgstamą darbą, nesistengdami varžytis su kitais, dėl vietos po saule.

Sportas – kaip sakė Marxas, materija veikia protą, o ne atvirkščiai. Jei patyrėte sunkią dieną darbe ir esate protiškai nusilpęs, tuomet išliekite savo fizinę energiją sporto salėje ar futbolo žaidime ir po to pamatysite, kad pasijutote geriau, nes leidote susikaupusiai įtampai išeiti panaudojus savo fizinę energiją.

Masažas – vėlgi, tam, kad paveikti protą, iš pradžių galima veikti kūną. Masazines voneles, profesionalūs masažuotojai, elektriniai ar rankiniai masažuokliai, visa tai yra sukurta tam, kad nuimtų įtampą nuo jūsų kūno, o kai jūsų kūnas bus atsipalaidavęs, bus lengviau atsipalaiduoti ir jūsų protui. Todėl masažuokite savo pėdas, kojas, galvą, pečius ir nugarą tam, kad pasiektumėte tobulą atsipalaidavimo būseną.

Visi išvardinti patarimai padės jums įveikti nuolat patiriamą įtampą, šiame į lenktynes panašiame pasaulyje.