Europos Sąjungos finansuojami projektai: ką verta žinoti?


europos sajungos finansuojami projektaiGyvenimas skrieja dideliu greičiu, o norint neatsilikti reikia griebtis įvairiausių priemonių: nuolat tobulėti, kurti verslus, ieškoti inovatyvių ir netradicinių sprendimų. Idėjos gimsta, tačiau ne visada pavyksta jas išpildyti. Dažniausiai tam prireikia nemažų finansinių instrumentų. Žinoma, šiomis dienomis, bankai suteikia neblogas sąlygas paskoloms, tačiau jos neretai apsunkina gyvenimą. Puikus būdas išpildyti savo svajones — parašyti projektą ES finansavimui gauti.

Europos Sąjungos finansuojami projektai jau eilę metų sulaukia nemažo pasisekimo. Daugelis verslo ir meno atstovų rašo projektus ES finansavimui gauti ir įgyvendina savo idėjas.

Kokie galimi finansavimo būdai?

Europos Sąjunga yra sukūrusi savitus finansavimo metodus ir įrankius. Europos Sąjungos finansuojami projektai gali gauti paramą trimis būdais: pagal subsidijas ir viešąsias sutartis. Subsidijomis finansuojami konkretūs projektai, tai yra, kam bus skiriamos lėšos nustatoma pagal paraiškas, kurias pateikia norintieji. Viešosios sutartys pasirašomos tik paskelbus kvietimus dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose. Jais siekiama užtikrinti kokybišką ir sklandų ES institucijų veikimą. Todėl, šis finansavimo lygmuo yra skirtas valstybinėms institucijoms. Trečiasis būdas iš ko finansuojami įvairūs projektai —  struktūriniai fondai. Pastarieji yra labai svarbūs, nes suteikia finansavimą daugeliui skirtingų sričių: mokslas, technologijos, infrastruktūra, žemės ūkis, žuvininkystė ir t.t.

Kaip pateikti projekto paraišką?

Europos Sąjungos finansuojami projektai skiriasi, todėl ir prašymai gauti finansinę paramą rašomi skirtingai:

  • struktūriniai fondai yra administruojami nacionaliniu arba regioniniu lygmeniu, todėl prašymai teikiami nacionalinėms arba regioninėms valdžios institucijoms, kurios juos įvertina.
  • prašymų skirti ES subsidijas teikimo tvarka nurodoma kvietimuose teikti paraiškas pagal konkrečias programas. Šiuo atveju prašymą reikia pateikti tiesiogiai Europos Komisijai arba vykdomajai agentūrai, kuri administruoja atitinkamą programą.

Kiek ilgai reikia laukti finansavimo?

Ar projektas gaus ES finansavimą ar ne bus aišku tada, kai jis bus įvertintas atsakingos komisijos ar institucijos. Tai priklauso nuo konkretaus projekto ir finansavimo būdo. Valstybės ir regionų projektų paraiškų vertinimas trunka ne ilgiau kaip 2 mėnesius, o konkurso būdu gautų paraiškų – ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo projektų sąraše arba kvietime teikti paraiškas nurodytos paraiškos pateikimo paskutinės dienos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.